2 חוקרים צעירים ומבטיחים מהאוני' העברית - מצטרפים לאקדמיה הצעירה הישראלית

יוני 21, 2020
ד"ר יונית הוכברג וד"ר תאופיק דעאדלה

שישה מדענים ומדעניות מובילים בתחומם נבחרו השבוע לחברים באקדמיה הצעירה הישראלית, מייסודה של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. כל ששת המדענים שנבחרו הם אנשי ונשות מדע מצטיינים ובולטים בתחומם, חוקרים וחוקרות שהוכיחו הצטיינות במחקר וחשיבה מקורית וכן יוזמה ותרומה לחברה בתחום הציבורי. שניים מבין ששת חברי האקדמיה הצעירה שנבחרו הם חברי סגל באוניברסיטה העברית (יותר מכל מוסד אקדמי אחר בארץ):

ד״ר יונית הוכברג, ממכון רקח לפיסיקה וד"ר תאופיק דעאדלה מהחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון והחוג לתולדות האמנות, האוניברסיטה העברית בירושלים.

יתר הנבחרים:
פרופ' יעקב אברמסון, המחלקה לאימונולוגיה, במכון ויצמן למדע.
ד"ר איריס אידלסון-שיין, המחלקה להיסטוריה של עם ישראל, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
פרופ' איתי הלוי, מדעי כדור הארץ, במכון ויצמן למדע.
פרופ' נתן קלר, המחלקה למתמטיקה, באוניברסיטת בר-אילן.

יונית הוכברג - קרן וולף

Ancient Lod - About Us

 

האקדמיה הצעירה הישראלית הוקמה בשנת 2012 כדי לשמש חממה של רעיונות ויוזמות שימנפו את יכולות האקדמיה בישראל. מטרות האקדמיה הצעירה הן בין השאר לחזק את הקשר בין המערכת האקדמית הישראלית לבין קובעי המדיניות ובין המערכת האקדמית לבין החברה, לפתח את יכולות המדענים הצעירים בישראל, לקדם את המחקר ואת היכולות המדעיות ולסייע להתמודד עם בעיות בעלות חשיבות לאומית ובין-לאומית. חברי האקדמיה הם חוקרים צעירים (עד גיל 45 בעת בחירתם) מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, בעלי מחויבות לחיזוק המדע בישראל, ובעלי ידע אקדמי רב-תחומי המשולב ברצון לעשייה ציבורית. החברים נבחרים לכהונה בת ארבע שנים, על סמך מצוינות מחקרית ומעורבות חברתית ואקדמית. באקדמיה 30 חברים וחברות. האקדמיה הצעירה נוסדה על ידי האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים והיא פועלת עצמאית, בגיבויה ובסיועה של האקדמיה הלאומית. בהרכב האקדמיה הצעירה יש שאיפה לאיזון דיסציפלינרי ולייצוג הולם של האוכלוסייה והקהילה המדעית בישראל, בכפוף לעקרון המצוינות כתנאי קובע.