תאים סטודנטיאלים

img

 

הצטרפו לעשייה חברתית משמעותית במסגרת תאי הסטודנטים. איך מצטרפים, איזה תאים קיימים, איך מקימים תא – כל התשובות כאן.

תאי הסטודנטים מקיימים פעילות ציבורית התנדבותית לטובת אג׳נדות חברתיות של סטודנטים, כגון קיימות וסביבה, גישור וחיבור בין אוכלוסיות שונות בחברה, פעילות פוליטית המזוהה עם מפלגה מסוימת ועוד. 
התאים הסטודנטיאליים באוניברסיטה העברית פועלים באישור דיקנט הסטודנטים, בהתאם לתקנון האוניברסיטאי. מדי שנה פועלים עשרות תאים בקמפוסים השונים של האוניברסיטה והרשימה המפורטת והעדכנית של כל התאים מופיעה באתר אגודת הסטודנטים.
סטודנטים המעוניינים לקיים פעילות ציבורית סדירה במהלך שנת הלימודים רשאים להירשם כ“תא“. פרטים המלאים אודות התקנון, קיום הפעילות ופתיחת תא חדש באתר דיקנט הסטודנטים


מועדון הייעוץ בעברית

מועדון הייעוץ באוניברסיטה העברית חושף סטונדטים לעולם הייעוץ האסטרטגי ומכין אותם לתעסוקה בתחום באמצעות:

 • פאנלים והרצאות מפי יועצים ומומחים מובילים בתחום
 • סנדאות מקצועיות : קו"ח, לינדאין, סטוריטלינג ועוד
 • סיורים בפירמות וימי חשיפה
 • תחרויות קייסים ארציות ובינ"ל
 • דרייב הכנה לראיונות וליווי אישי במיונים לפירמות

לפרטים נוספים 
להרשמה למועדון 

 

מדעורייתא

מסגרת חברתית לשיעורי תורה לסטודנטים וסטודנטיות דתיים וחרדים.

מה בתוכנית?

 • מפגש חברתי עם סטודנטים וסטודנטיות נוספים
 •  שיעור תורה שבועי ממיטב המרצים והמרצות בארץ
 • כיבוד קל
 • קבוצות לימוד למעוניינים ההשתתפות היא בחינם!

 

האחווה הסטודנטיאלית הגאה

הר הצופים | גבעת רם | עין כרם | רחובות

האחווה הסטודנטיאלית הגאה היא הבית של הסטודנטיות והסטודנטים הגאים בקמפוס. האחווה יוצרת מרחבים של שייכות ומימוש עצמי. זאת, על ידי בניית קהילות שנותנות מרחב להט"בקי חברתי, שווה זכויות וסובלני עבור הקהילה הגאה בתוך האקדמיה. האחווה פועלת למען שינוי חברתי עבור הקהילה הגאה בחברה בכלל ובמוסדות הלימוד בפרט.

אתר האחווה הסטודנטיאלית הגאה | האחווה הסטודנטיאלית הגאה בירושלים – פייסבוק | האחווה הסטודנטיאלית הגאה בירושלים – אינסטגרם

 

אופניים בשביל ירושלים

התא הוא חלק מארגון אופניים בשביל ירושלים והוקם במטרה להביא לשיפור תשתיות האופניים באוניברסיטה ולגיבוש קהילת הרוכבים.יחד אנחנו משתתפים ברכיבות קהילתיות ופועלים מול הנהלת האוניברסיטה לקידום תרבות האופניים בקמפוסים.

חד"ש סטודנטים

תא הסטודנטים של החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון

 •  קבוצת לימוד תאוריה פוליטית
 •  השתתפות במאבקים פוליטיים ברמה אזורית וארצית
 • פעילות נגד המיליטריזציה של החברה
 • התארגנות פוליטית בקמפוס
 • מאבק נגד העסקה מנצלת

"אני אינני חופשיה כל עוד נותרת אישה שאינה חופשיה, גם אם כבליה שונים משלי" (אודרי לורד)
תא "ירושלמיות" הנו תא לקידום נשים ושוויון מגדרי באוניברסיטה העברית. התא הוקם לפניי כארבע שנים במטרה לקדם ולהעצים נשים במגוון תחומים, ברוח פתוחה ופלורליסטית. התא א-מפלגתי ופועל מתוך אמונה בשיח רב תרבותי. אנחנו פועלות לשינוי חברתי ושמות דגש על אחריות חברתית ומעורבות בקהילה. הפעילות מתבצעת במישורים ונושאים שונים, כגון מניעת הטרדות מיניות, תעסוקה ושכר, הדרת נשים, חינוך, אקדמיה פמיניסטית, הורות ועוד. כמו כן התא מקיים אירועים חשובים רבים לאורך השנה, כדוגמת שבוע המאבק באלימות נגד נשים, מפגשי קריירה "משכמך ומעלה", סקס פמיניסטי, חגיגות יום האישה, פאנל הפסקות היריון ועוד פגישות רבות עם חברות כנסת ושלל נשים מובילות בחברה, אקטיביסטיות מוכשרות ומעניינות!

כל אחת מוזמנת להצטרף אלינו וגם להוביל רעיונות משלה במסגרת התא.

דף הפייסבוק שלנו
לפרטים והצטרפות

 

תא אופק

תא אופק הוא תא סטודנטים וסטודנטיות הפועל ברוח ערכי תנועת העבודה. התא דוגל בערכי הציונות והסוציאל-דמוקרטיה תוך קידום שוויון, דמוקרטיה, שלום, צדק חברתי וצדק סביבתי בחברה הישראלית על כלל גווניה. התא שואף לקדם את השיח השמאלי-ציוני במרחב האוניברסיטאי, במרחב הירושלמי ובישראל בכלל. התא הוא בית פוליטי וחברתי לסטודנטים וסטודנטיות המעוניינים ומעוניינות לקחת חלק פעיל במאבקים לעיצוב פני החברה. התא הינו זירה לשיח אידיאולוגי, סובלני ומכיל, בו כל אחד ואחת יכול.ה למצוא את מקומו.ה ולגבש את זהותו.ה הפוליטית במחנה השמאל.

בפעילות שלנו אנחנו מתמקדים ב:

 • העמקה רעיונית במגוון נושאים פוליטיים
 • אקטיביזם ועשייה פוליטית משותפת
 • הכשרה מעשית בשל תחומים- הובלת מאבקים, עבודה תקשורתית, עבודה מול הכנסת ומשרדי ממשל וכדומה
 • התמחויות בלשכות הח"כים של מפלגת העבודה
 • פעילויות חברתיות כיפיות משותפות

 

תא "אם תרצו"

אנחנו פועלים למען שמירת מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, וכן למען שמירה על השלטון הדמוקרטי במדינה. נלחמים נגד אפליית סטודנטים על רקע השקפת עולמם הפוליטית וכן נגד תפיסות לא ציוניות באקדמיה. כמו כן, נגד ארגונים ששוללים ממדינת ישראל את הזכות להגן על עצמה. נלחמים באקטיביזם השיפוטי שקיים במערכת המשפט ומעקר את הריבונות של העם על המדינה.

בזכות "אם תרצו" סטודנטים משרתים במילואים מקבלים נקודות זכות על תרומתם החשובה למדינה, וכן חיילים יכולים להסתובב בקמפוס עם מדים ללא מורא.

אנחנו מקיימים הרצאות, מפגשים חברתיים, סיורים לירושלים, חברון, דרום תל- אביב, הר -הבית וכל מקום אחר במדינה שלנו.

לפרטים נוספים והצטרפות
דף הפייסבוק של התא

 

תא לביא- תא סטונדטים ברוח ערכי הליכוד

תא לביא הוקם מתוך מטרה לקדם את ערכי הציונות והמחנה הלאומי בקרב הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ולהוות בית אידיאולוגי עבורם.

אנו פועלים ברוח משנתם של מנהיגי התנועה הרוויזיוניסטית זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין ומנהיגי התנועה הציונית הכללית והליברלית, אבותיה הרוחניים של תנועת הליכוד, להנחלת מורשתם בקרב הציבור בירושלים ובישראל בכלל ובאוניברסיטאות ומוסדות האקדמיה בפרט.

אנו נמצאים בחזית המאבק על עתיד הציונות במגדל השן בירושלים, אל מול מגמות פוסט-ציוניות שפושות באקדמיה ובחברה בישראל בכלל, אנו מאמינים כי ניתן להצמיח דור חדש, איכותי ועוצמתי של אקדמאים הנאמנים לדרך המחנה הלאומי מתוך מגמה למלא בעתיד תפקידי מפתח ועמדות בכירות ומשפיעות בישראל. התא פועל בשלושה מישורים: האקדמיה והקמפוס; המפלגה וח"כ; הסטונדטים בירושלים.

לפרטים נוספים והצטרפות
עמוד הפייסבוק של התא

 

 

סייר וסירורה

תא סטודנטילי שמטרתו להכיל סטודנטים ערבים באונבירסיטה ולייצר סביבה נעימה והוגנת . התא מנסה לייצר מסגרת תרבותית וחברתית שמאפשרת לסטודנים ערבים לבטא את עצמם והצרכים שלהם בצורה אוטנטית ולעזור להם להשתלב בחיי האונבירסיטה החברתית וזה בא לידי ביטוי בפעיליות כמו : דילוג ודיון בספרים ( BookClub) , מחוזות ,ערב מוזיקלי וכו.

 

 

עומדים ביחד نقف معًا

תא "עומדים ביחד نقف معًا" הוא חלק מתנועה שרוצה לבנות אלטרנטיבה בחברה על בסיס ערכים של שוויון, שלום וצדק סביבתי וחברתי. התנועה שואפת להיות בית משותף לכל מי שמסרבים לשכפל את הדפוסים הקיימים במציאות הישראלית – עשייה נפרדת ליהודים ולערבים, הסתגרות והתנשאות חברתית ועדתית, התכנסות בתחומי השבט, טשטוש עמדות וערכים, שנאה וניכור במקום אמפתיה וסולידריות.

كتلة "نقف معًا עומדים ביחד" هي جزء من حراك يسعى لتكوين بديل بالمجتمع على أساس قيم المساواة، السلام والعدالة البيئية والاجتماعية. يطمح الحراك لأن يكون بيتًا مشتركًا لجميع من يرفضون تكرار وتكريس الأنماط القائمة في الواقع الإسرائيلي - العمل على انفراد في كل من المجتمعين اليهودي والعربي، الانغلاق والاستعلاء الاجتماعي والطائفي، التقوقع القبَلي، تمييع المواقف والمبادئ، الكراهية والتنفير بدل التضامن والتعاطف.

עמוד הפייסבוק של התא, صفحتنا على فيسبوك 

אתר האינטרנט של התא, موقعنا على الشبكة

 

 

תא טאליבה

תא פמינסטי העוסק בכל הקשור לזכויות האישה, והעלאת מודעות לגבי מעמד האישה בכלל ובחברה הערבית בפרט.

 

תא "שלנו"

תא פוליטי בערכי יש עתיד

 • הרצאות וסיורים.
 • מסגרת חברתית.
 • מפגשים ודיונים עם חברי כנסת.
 • צוות חקיקה שפועל יחד ובשיתוף חברי הכנסת.
 • פלטפורמה ליוזמה ועשייה חברתית בשלל תחומים
 • אופק התקדמות ב"יש עתיד"

לפרטים נוספים
טופס הצטרפות לתא "שלנו"

 

תא "מגן"

תא מגן הינו תא סטודנטים/ות ימני ציוני ליברלי אמיתי! הפועל ברוחו וערכיו של זאב ז'בוטינסקי. החזון שלנו להוביל ולייצג את השיח הערכי ברחבי הקמפוס ולהוות במה לסטודנטים להתבטא ללא חשש במגוון הסוגיות הציוניות הליברליות, ולפעול למענן. המטרות שלנו הינן קידום ושיפור תנאי הסטודנטים אשר מילאו את חובתם האזרחית, בדגש על חברה שוויונית וצודקת יותר. הגברת המודעות ופעילות בעניין מניעת הטרדות מיניות בכלל, ובמעונות בפרט, וקידום מאבקים למען ערכינו הרבים. במהלך השנה, יתקיימו בתא מגוון פעילויות העשרה ברוח ערכי הציונות הרוויזיונסטית עם אנשי מפתח ממפלגת ישראל ביתנו, סיורים בכנסת והתנדבות בקהילה. הצטרפו אלינו מאבק בעבור הערכים!

פרטי קשר: אדי - 054-3107677; פלורינה - 052-3206030

לפרטים נוספים
דף הפייסבוק של התא 
להצטרפות

 

מאבק סוציאליסטי

 

תנועת מאבק סוציאליסטי נאבקת למען צדק חברתי, שלום ושוויון — למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, חופשית מעוני ומצוקה, מניצול ואפליה, מהכיבוש ומסכסוך בלתי פוסק, מזוועות מלחמה ומהרס הסביבה.

במסגרת פעילותנו, אנחנו שותפים למאבקים של עובדים וצעירים, נשים וגברים, יהודים וערבים למען כל שיפור אפשרי בזכויות ובתנאי החיים. כמו כן, אנחנו מדגישים שלציבור העובדים והעובדות המאורגן יש את הכוח לעצור גזירות כלכליות וכל מדיניות הרסנית, ולהוביל שינוי חברתי עמוק.

אנחנו פועלים לקידום סדר־יום של מאבק נגד שלטון ההון ותחלואי השיטה הקפיטליסטית, ולמען מדיניות של שינוי סוציאליסטי.

 

לפרטים והצטרפות
דף הפייסבוק של התא

 

התעוררות בירושלים – שמירה על ירושלים ציונית ומשגשגת

 

התעוררות בירושלים היא התנועה הציונית הגדולה ביותר במועצת העיר ירושלים. התעוררות הוקמה בשנת 2008 ע"י צעירים ירושלמים שהחליטו לקחת אחריות ולהבטיח את עתידה של ירושלים כעיר יצירתית, תוססת וסובלנית. בבחירות של שנת 2013 עשרות אלפי ירושלמים הצביעו להתעוררות והפכו אותה לכוח החברתי-פוליטי המרכזי בעיר בכל התחומים. כל זאת ללא תמיכה פוליטית מאף מפלגה או בעל הון. רק בעזרתם של מתנדבים ירושלמים שמאמינים שאקטיביזם ועשייה חברתית יכולים להצעיד את העיר קדימה. 
היום התעוררות בירושלים כבר לא שייכת רק לצעירים, אלא לכל האנשים שרוצים לשמור על ירושלים ציונית, חזקה, מגוונת ומשגשגת. בשנים מאז הקמתה, עם פוליטיקה נקיה ושקופה, בלי תירוצים, בלי גמגומים ובלי לראות בירושלים תחנת מעבר, הובילה התעוררות את ירושלים בתחומים רבים: בתרבות, בפיתוח הכלכלי, בדיור, עבור צעירים ועבור משפחות. בפעילות במועצת העיר יחד עם  תושבי ירושלים ידענו תמיד לשים את ירושלים במרכז, כדי לקדם את העיר והתושבים. 

התעוררות בראשות עופר ברקוביץ, המועמד שלנו לראשות העיר, היא זו שמציגה את הקבלות הכי משמעותיות, היא זו שמגשימה את החלומות והתקוות של רבים מאיתנו. ביחד ננער את העירייה, נביא רעיונות חדשים, ננקה את העיר ונצעיד את ירושלים שלנו קדימה. הגיע הזמן לחזק את ירושלים.

 

 

אדם סמית' HUJI

The Adam Smith Society is a network of MBA students, professionals, and business leaders discussing the moral, social & economic benefits of Capitalism

לפרטים נוספים והצטרפות

 

מגמה ירוקה- הרחבת הצדק הסביבתי והחברתי בישראל

 

מגמה ירוקה היא ארגון סטודנטים ארצי המקדם משנת 1997 מדיניות סביבתית צודקת ובת קיימא, במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל. 
פעילות הארגון מתמקדת בחינוך למעורבות אזרחית פעילה ופיתוח מנהיגות המצמיחה את דור העתיד של מנהיגי השינוי בישראל. הפעילות מתבצעת מתוך קמפוסים וקהילות בכל רחבי הארץ.

 

לפרטים נוספים והצטרפות

 

סביל- תא הסטודנטים הדרוזים

מטרות התא הן לסייע ולתמוך בסטודנטים הדרוזים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בירושלים, מבחינה לימודית, חברתית וקהילתית. פעילות התא כולל מפגשי גיבוש בין הסטודנטים באוניברסיטה העברית ובמקומות נוספים,הזמנת אורחים רלוונטיים לנושא המפגש וסיורי העשרה ברחבי ירושלים.

לפרטים נוספים והצטרפות
 

 

ויפאק

פעילות ציבורית של סטודנטים הערבים באוניברסיטה.

לפרטים נוספים והצטרפות
 

 

שוברים שתיקה- פרסום עדויות של חיילים ששירתו בשטחים

שוברים שתיקה הוא ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך. מטרת הארגון היא להעלות את המודעות למציאות היומיומית בשטחים הכבושים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה צבאית על אוכלוסייה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש. 

חיילים המשרתים בשטחים מאז תחילת האינתיפאדה השנייה (שנת 2000), עדים ואף נוטלים חלק בפעילות צבאית אשר שינתה ומשנה אותם ללא היכר. מקרים של התעללות, ביזה והשחתת רכוש הפכו זה מכבר לנורמה בשטח אך עדיין זוכים לסיווגם כ”מקרים חריגים” על ידי המערכת הצבאית. מהעדויות עולה תמונה חמורה של הידרדרות מוסרית הבאה לידי ביטוי גם באופי פקודות והוראות הפתיחה באש המקבלות הצדקה מנימוקים ביטחוניים. בעוד מציאות זו, המוכרת לחיילי ומפקדי צה”ל, מתנהלת בחצרה האחורית של מדינת ישראל, הציבור הישראלי ממשיך לשתוק ולהכחיש את הנעשה בשמו. החיילים החוזרים לחיים האזרחיים מגלים את הפער בין המציאות שפגשו בשטחים לבין האדישות והשתיקה בחברה הישראלית לנוכח מציאות זו. ארגון שוברים שתיקה משמיע את קולם של חיילים אלו כדי להביא את החברה הישראלית להכיר במציאות שהיא יצרה. 

תהליך גביית העדויות מתבצע על ידי חברי שוברים שתיקה, כולם לוחמים משוחררים בעצמם. כל אדם המעיד בפנינו מבין מהי מטרת הארגון והראיון עמו מוקלט. כל העדויות המפורסמות עוברות תהליך של אימות והצלבת נתונים עם עדי ראייה נוספים ו/או באמצעות נתונים של ארגוני זכויות אדם הפועלים בתחום. לאחר כל ראיון, העדויות עוברות תמלול וסימון של החומרים הרלוונטיים ואלו הזקוקים לתחקיר נוסף ולאימות. העדויות מובאות לפרסום כמעט ללא עריכה ובאנונימיות מלאה על מנת להגן על החיילים ולעודד אותם לדבר. במרבית המקרים בוחרים העדים להישאר אנונימיים עקב לחצים המופעלים על ידי גורמים במערכת הצבאית האוסרים עליהם לדבר עם גורמים אזרחיים ובשל הפחד מהמחיר החברתי של שבירת השתיקה. אנו רואים במחויבות שלנו כלפי העדים שבוחרים לדבר על מה שהפריע להם בעת שירותם כמחויבות עליונה וחובה מוסרית.

הארגון הוקם בשנת 2004 על ידי קבוצה של לוחמים ששירתו בחברון. עד היום, ראיינו למעלה מ-1,000 חיילים וחיילות ששירתו ומשרתים ביחידות שונות ובמקומות שונים בשטחים. עדויות אלו מפורסמות, בין היתר, באתר הארגון, בחוברות שאנו מפיצים, באמצעי תקשורת שונים וכן בפעילויות השונות שלנו הכוללות הרצאות, חוגי בית ברחבי הארץ וסיורים מודרכים לעיר חברון ולאזור דרום הר חברון. אנו מאמינים שהחברה הישראלית חייבת להתמודד עם הנעשה בשמה ולהכיר במחיר המציאות שאליה היא שולחת את מיטב בניה ובנותיה.

לפרטים נוספים והצטרפות

 

מרץ- קידום השלום, השיווין וטוהר המידות

תא ברוח מפלגת מרצ. אנחנו תומכים בשוויון לכולם, חותרים לשלום, מכירים בעוולות הכיבוש, מאמינים בקבלת האחר ולא מוותרים על טוהר המידות וההוגנות.

לפרטים נוספים והצטרפות

 

תא כחול לבן

 

חזון התא עומד על ערכי שוויון לכלל אוכלוסיות הסטודנטים. אנו מאמינים ביצירת חברה סטודנטיאלית אשר מאמינה בעקרונות הדמוקרטיה והשוויון. התא מאמין ויפעל לביטוי זהותה היהודית של המדינה בכותלי האוניברסיטה ובו בזמן ישמור על חירותו האישית של כל סטודנט בלי קשר למינו, עדתו וגילו.

 

תא אוכלים ביחד

 

 • לקדם ביטחון תזונתי לסטודנטים
 • לקדם תזונה בריאה בקרב סטודנטים
 • לקדם רפורמות להורדת יוקר הוצאות הסטודנטיאלים

 

 

תא אופניים בשביל ירושלים

אנחנו דוגלים בערכים של קיימות ומאמינים כי רכיבה על אופניים וצמצום כלי תחבורה יועילו לעתיד ירוק יותר.

מטרתנו היא הגדלת כמות הרוכבים בעזרת עידוד רכיבת סטודנטים באופניים, נעשה זאת בעזרת ביצוע סדנאות תיקון אופניים בקמפוס ודרישה מהאוניברסיטה והעירייה לשפר תשתיות לטובת הרוכבים.

למרות ההרריות של העיר, אנחנו מאמינים שירושלים תוכל להיות פורצת דרך בתחום הרכיבה על אופניים ומקווים לשתף פעולה עם האוניברסיטה לטובת קידום העניין.

 

 

דרור

דרור הוא תא סטודנטים חדש שיהווה בית לכל סטודנט ציוני לאומי שמאמין בערכי הציונות הדתית וגאה בהם, בלי להתבייש. דרכנו התא יקיים מפגשים ופעילויות שונות בתוך הקמפוס, יגדל ויתרחב למשפחה גדולה: משפחה שמובילה ציונות, מסורת ישראל וערכים לאומים באקדמיה.

 

תא סטודנטים למען חירות

סטודנטים למען חירות (באנגלית: Students for Liberty\SFL) הוא ארגון סטודנטים בין לאומי, שפועל במדינות רבות בעולם ומקיים פעילויות לקידום ערכי חירות עבור כל בני האדם באשר הם.

 

תא אלקלם

תא סטודנטיאלי אלקלם: הינו תא סטודנטיאלי חברתי בעל אוריינטציה דתית הדוגל בערכים הומניים כלל אנושיים ומנסה להדגיש את המשותף בין התרבויות השונות באמצעות הובלת יוזמות לדיאלוגים רב-תרבותיים. יתירה מזו תא אלקלם מסייע לסטודנטים הערבים להיקלט ולהסתגל באוניברסיטה עם כל המכשולים הכרוכים בכך, הן בפן האקדמי והן בפן החברתי/תרבותי.

 

תא דרכנו

התא יפעל לקידום ערכי דרכנו, ליצירת קבוצה סטודנטיאלית. חזון דרכנו: תנועת דרכנו תפעל לחזק את הערכים הדמוקרטיים והציוניים של ישראל. דרכנו מאמינה שמדינת ישראל צריכה לפעול על בסיס עקרונות מגילת העצמאות וברוח חזון נביאי ישראל: צדק, שוויון, שלום וערבות הדדית.