תאים סטודנטיאלים

img

 

הצטרפו לעשייה חברתית משמעותית במסגרת תאי הסטודנטים. איך מצטרפים, איזה תאים קיימים, איך מקימים תא – כל התשובות כאן.

תאי הסטודנטים מקיימים פעילות ציבורית התנדבותית לטובת אג׳נדות חברתיות של סטודנטים, כגון קיימות וסביבה, גישור וחיבור בין אוכלוסיות שונות בחברה, פעילות פוליטית המזוהה עם מפלגה מסוימת ועוד. 
התאים הסטודנטיאליים באוניברסיטה העברית פועלים באישור דיקנט הסטודנטים, בהתאם לתקנון האוניברסיטאי. מדי שנה פועלים עשרות תאים בקמפוסים השונים של האוניברסיטה והרשימה המפורטת והעדכנית של כל התאים מופיעה באתר אגודת הסטודנטים.
סטודנטים המעוניינים לקיים פעילות ציבורית סדירה במהלך שנת הלימודים רשאים להירשם כ“תא“. פרטים המלאים אודות התקנון, קיום הפעילות ופתיחת תא חדש באתר דיקנט הסטודנטים

סל"ע - סטודנטים למען עובדים

תכנית סל"ע – סטודנטים למען עובדים היא תכנית מנהיגות לסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה. התוכנית מקדמת סדר יום סוציאל דמוקרטי, לצד פיתוח שוק עבודה מתקדם ורלוונטי לדור שלנו. 
החברים בתוכנית מקיימים פעילות סטודנטיאלית בנושאי עולם העבודה של המחר, האתגרים והרפורמות הניצבים בפני המשק והחברה הישראלית וקידום אמנה משותפת בין העובדים, המעסיקים והמדינה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

GLOBAL UNITES ISRAEL - קידום הסובלנות וההידברות

GLOBAL UNITES ISRAEL הוא ארגון בינ"ל המעודד הידברות וקירוב לבבות בין אנשים במדינות מסוכסכות ורב-תרבותיות. הפעילות בישראל מתמקדת בעידוד הסובלנות ויצירת היכרות מעמיקה בין אוכלוסיות שונות.
לפרטים נוספים והצטרפות 

 

אדם סמית' HUJI

The Adam Smith Society is a network of MBA students, professionals, and business leaders discussing the moral, social & economic benefits of Capitalism
לפרטים נוספים והצטרפות


תדל"ש - קהילה תומכת לדתיים לשעבר

דתיים ודתיות לשעבר מכלל המגזרים השונים השואפים להקים קהילה תומכת ומכבדת שמכילה בתוכה את השונות החברתית שלנו כדתיים ודתיות לשעבר.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

אם תרצו

בניית חברה ציונית תוך בניית פאנלים, סיורים ופעילויות.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

סטודנטים למען הר הבית

העלאת המודעות לחשיבותו של הר הבית לעם היהודי, עידוד עליה וגיוס פעילים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

שיג ושיח - קידום ההקשבה לדעות אחרות 

בעידן של הסתה, פילוג ובעיקר שיח רדוד, תא שיג ושיח שואף להעמיק את השיח מכל הצדדים ולתת מקום לכל הדעות. אין לנו מטרה לשכנע אנשים בדעה מסוימת ואפילו לא בהכרח להגיע להסכמה. המטרה היא שאנשים יקשיבו לדעת האחר, לא יברחו מוויכוחים על שאלות קשות, יעמתו את עצמם עם הדעות שלהם ויבחנו לעומק את סוגיות המפתח בחברה הישראלית.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

עו"סים שינוי - קידום מקצוע העבודה הסוציאלית בישראל

תא עו"סים שינוי הוא חלק מעמותה ארצית המונה 7 תאים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ, הפועלת למען עתיד מקצוע העבודה הסוציאלית בישראל. 
מטרות הפעילות הן:
1. להעלות את המודעות לתנאי המקצוע בקרב הסטודנטים הלומדים עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית.
2. למצב את התא כמקור לידע רלוונטי ובעל חשיבות עבור הסטודנטים.
3. לחבר את הפעילים למאבק העובדים הסוציאליים, לפעילות העמותה ולרתום אותם לעשייה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

עומדים ביחד نقف معًا - לקידום השלום, שוויון וצדק חברתי

התא פועל כחלק מתנועת "עומדים ביחד" - תנועה פוליטית סוציאליסטית ששותפים בה יהודים וערבים, הפועלת לשלום, עצמאות וצדק לשני העמים, שוויון וצדק חברתי. 
התא פועל לקידום מטרות אלה הן בסביבה האוניברסיטאית והסטודנטיאלית, והן בסביבה העירונית והמדינתית.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

כחול לבן - הנגשת הפוליטיקה לסטודנטים

מטרת התא היא להנגיש את הפוליטיקה לסטודנטים, ליצור אפשרויות קידום באפיקים פוליטיים שונים, להשפיע על מוסדות הסטודנטים בעיר וליצור מעורבות חברתית בקרב הסטודנטים במגוון נושאים. 
לפרטים נוספים והצטרפות


התעוררות בירושלים – שמירה על ירושלים ציונית ומשגשגת 

התעוררות בירושלים היא התנועה הציונית הגדולה ביותר במועצת העיר ירושלים. התעוררות הוקמה בשנת 2008 ע"י צעירים ירושלמים שהחליטו לקחת אחריות ולהבטיח את עתידה של ירושלים כעיר יצירתית, תוססת וסובלנית. בבחירות של שנת 2013 עשרות אלפי ירושלמים הצביעו להתעוררות והפכו אותה לכוח החברתי-פוליטי המרכזי בעיר בכל התחומים. כל זאת ללא תמיכה פוליטית מאף מפלגה או בעל הון. רק בעזרתם של מתנדבים ירושלמים שמאמינים שאקטיביזם ועשייה חברתית יכולים להצעיד את העיר קדימה. 
היום התעוררות בירושלים כבר לא שייכת רק לצעירים, אלא לכל האנשים שרוצים לשמור על ירושלים ציונית, חזקה, מגוונת ומשגשגת. 
בשנים מאז הקמתה, עם פוליטיקה נקיה ושקופה, בלי תירוצים, בלי גמגומים ובלי לראות בירושלים תחנת מעבר, הובילה התעוררות את ירושלים בתחומים רבים: בתרבות, בפיתוח הכלכלי, בדיור, עבור צעירים ועבור משפחות. בפעילות במועצת העיר יחד עם  תושבי ירושלים ידענו תמיד לשים את ירושלים במרכז, כדי לקדם את העיר והתושבים. 
התעוררות בראשות עופר ברקוביץ, המועמד שלנו לראשות העיר, היא זו שמציגה את הקבלות הכי משמעותיות, היא זו שמגשימה את החלומות והתקוות של רבים מאיתנו. 
ביחד ננער את העירייה, נביא רעיונות חדשים, ננקה את העיר ונצעיד את ירושלים שלנו קדימה. הגיע הזמן לחזק את ירושלים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

תא הסטודנטים החרדי – כתובת לסטודנטים החרדים

תא הסטודנטים החרדי מקיים פעילויות ומהווה כתובת לצרכים של הסטודנטים החרדים הלומדים באוניברסיטה העברית.
בין מטרות התא:
1. לקיים מפגשים ואירועים חברתיים לסטודנטים חרדים.
2. להיות כתובת לבעיות הסטודנטים ולרכז את הטיפול בהן מול הגורם המתאים.
3. לקיים אירועים ודיונים בנושאים בעלי זיקה לממשק שבין החרדיות לאקדמיה ולתרבות הכללית.
4.להיות כתובת לגופים המעוניינים להכיר ולהתוודע לסטודנטים החרדים הלומדים באוניברסיטה.
5. להציע חיבור חברתי בין סטודנטים חרדים ללא חרדים.
6. לאפשר לסטודנטים החרדים מכל הספקטרום החרדי, להשמיע את קולם בין חברי הקהילה וגם כלפי חוץ - בקרב כלל הסטודנטים באוניברסיטה בתחומים האקדמיים, התרבותיים והחברתיים. 
צוין כי התא החרדי אינו מתיימר לייצג את השקפת עולמם של הסטודנטים החרדיים באוניברסיטה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

חוסן לישראל בראשות בני גנץ

מפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ הציבה כמטרה עליונה להמשיך את ביסוס וחיזוק מדינת ישראל לאור החזון הציוני כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות. כל זאת תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בתחומי החינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק ומשפט, ביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון. תא הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, כחלק מקהילת הצעירים של המפלגה, מקדם את הנושאים החשובים לסטודנטים, ומהווה גורם מקשר בין הסטודנטים לבין נבחרי הציבור שלנו.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

מגמה ירוקה - הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל 

מגמה ירוקה היא ארגון סטודנטים ארצי המקדם משנת 1997 מדיניות סביבתית צודקת ובת קיימא, במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל. 
פעילות הארגון מתמקדת בחינוך למעורבות אזרחית פעילה ופיתוח מנהיגות המצמיחה את דור העתיד של מנהיגי השינוי בישראל. הפעילות מתבצעת מתוך קמפוסים וקהילות בכל רחבי הארץ.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

סביל - תא הסטודנטים הדרוזים

מטרות התא הן לסייע ולתמוך בסטודנטים הדרוזים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בירושלים, מבחינה לימודית, חברתית וקהילתית. פעילות התא כולל מפגשי גיבוש בין הסטודנטים באוניברסיטה העברית ובמקומות נוספים,הזמנת אורחים רלוונטיים לנושא המפגש וסיורי העשרה ברחבי ירושלים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

אנימלס - קידום זכויות בע"ח ואורח חיים טבעוני

מטרות התא הן:
1. שילוב נושא זכויות בע"ח בשיח האקדמי והציבורי. 
2. השתתפות במאבקים ופעילויות למען בעלי חיים. 
3. הסברה על אורח חיים הפוגע פחות בבעלי חיים ובסביבה. 
4. שיפור התנאים בקמפוס בפרט ובישראל בכלל שיעודדו ויתמכו בקיום אורח חיים טבעוני.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

האחווה הסטודנטיאלית הגאה

מטרת האחווה היא לספק מרחב בטוח ובית חם לסטודנטים הלהט"בים הלומדים באוניברסיטה, ולדאוג לביטחונם ורווחתם בקמפוס ובעיר. כל זאת דרך אקטיביזם להט"בי בועט.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

המטה החברתי להשבת הבנים

מטרת התא היא לעורר שיח ופעילות מאחדת וערכית סביב ערך הסולידריות, ולמען השבתם הביתה של החיילים סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ושל האזרחים אברה מנגיסטו והישאם איבן א-סייד.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

גדעון - הכשרת סטודנטים לפעולות הסברה בקמפוסים בארה"ב

"מילואימניקים בחזית" היא עמותה ישראלית שנוסדה בדצמבר 2015 על ידי חיילים וקציני מילואים. העמותה פועלת נגד קמפיין החרםBDS  והתעמתות עם האנטישמיות החדשה שהתעוררה בעקבותיו בקמפוסים ברחבי אמריקה. הארגון דוגל בגישה אקטיבית ומכוון לעימות מילולי ישיר עם ארגוני החרם. פרויקט גדעון הוא פרויקט הדגל של מילואימניקים בחזית ומספק תכנית הכשרה מקיפה לפעילי הארגון. 
ההכשרה מקנה להם ידע משמעותי ומעמיק בכל הנוגע למציאות בישראל, העכשווית וההיסטורית, וכלים להתמודדות בשדה הדיפלומטי מול פעילים אנטי–ישראלים ברחבי הקמפוסים בארה"ב. הפרויקט הכשיר עד היום כ-90 סטודנטים אשר שולבו בפעילות הארגון ברחבי ארצות הברית. 
לפרטים נוספים והצטרפות

 

הימין החדש

מפלגת ימין אידאולוגית וערכית לחילוניים, מסורתיים ודתיים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

ויפאק

פעילות ציבורית של סטודנטים הערבים באוניברסיטה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

סמ"ן - שינוי עמדות כלפי סטודנטים עם מוגבלות

סמ"ן הוא פרויקט משותף להתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, ארגון ”ישראל מעבר למגבלות“ וקרן אריסון. במסגרת הפרויקט סטודנטים עם וללא מוגבלויות מקדמים יחד בגרעיני פעילות את הזכויות של סטודנטים עם מוגבלויות בקמפוס, ופועלים להגברת המודעות להן בקרב הסטודנטים הרחב והסגל האקדמי.הפעילות כוללת יצירת מפגשים שבועיים קבועים בין חברי הגרעין, פעילויות אקטיביות לשינוי עמדות בקרב הגורמים השונים בקמפוס וקיום אירועים וימי שיא. סטודנטים עם וללא מוגבלויות מוזמנים להצטרף אלינו. ארגון ”ישראל מעבר למגבלות“ הוא שותפות של ג'וינט ישראל, קרן משפחת רודרמן, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משרד הבריאות, משרד האוצר והמוסד לביטוח לאומי. 
לפרטים נוספים והצטרפות

 

תא לביא באוניברסיטה העברית

תא לביא יפעל: 
1. להסיר כל עול כלכלי מיותר על הסטודנטים • אקדמון • מרכזי הספורט קוסל • מעונות • ארנונה • תחבורה ציבורית • מזון • כספומטים • ספריית השאלה • הנחות בעסקים ברחבי העיר לא ברור
2. להחזיר את הביטחון בקמפוס ובסביבתו: מניעת הטרדות מיניות, הטרדות על רק גזע ודת, מניעת אלימות בקמפוס ובסביבתו והגברת תחושת הביטחון במעונות. 
3. למען הורים לילדים ובעלי משפחות, משרתי מילואים פעילים, בעלי מוגבלויות ועוד: הטבות להורים, הפעלת מעון יום בתקופת מבחנים, תגבורים, שי וערב הוקרה למשרתי מילואים, סיוע לסטודנטים בעלי מוגבלויות. 
4. לחיבור הסטודנטים לעיר: עזרה במציאת עבודות לסטודנטים, התמחויות במשרדים עירוניים, ממשלתיים ובסקטור הפרטי וסיורים להכרת העיר: 
להנגשת הבחירות לאגודה כך שכל סטודנט יוכל להצביע ממחשבו האישי. 
להפיכת הבחירות ליו"ר האגודה לבחירות ישירות
לייעול מערכת האגודה כדי להפנות יותר תקציבים לרווחת הסטודנטים. 
להגברת שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות ומוסדות אחרים בעיר וברחבי הארץ. 
להוזלת אירועי האגודה וסקופוס
לשפר את תשתיות האוניברסיטה: נדרוש שדרוג האינטרנט האלחוטי בספרייה ובכיתות השונות, שדרוג שירותי החניה ובטחון הרכבים, נערוך שינוי בדרכי השימוש בבראתון כדי להפוך אותו למקום נגיש ושימושי.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

סטודנטים למען חירות - Students for Liberty

סטודנטים למען חירות (SFL - Students for Liberty) הוא ארגון סטודנטים בינלאומי הפועל במדינות רבות בעולם ומקדם שתי מטרות מרכזיות:
1. להגן ולפתח את החופש האקדמי, האישי והכלכלי.
2. לפתח, לחנך ולהעצים את מנהיגי החירות לעתיד. 
התא בירושלים מקיים אירועים, מפגשים, קמפיינים והסברה בקמפוס ומחוצה לו. 
ייחודו של התא הירושלמי הוא ביצירת תחושת קהילתיות ושייכות בקרב הסטודנטים הליברלים בעיר, תוך יצירת "אוהל גדול" להשקפות ותפיסות שונות בתוך העולם הליברלי.
לפרטים נוספים והצטרפות


קרן בריאה - קידום זכויות הנשים במערכת הבריאות

קרן בריאה הוקמה כדי לשפר את השירות, הנגישות והטיפול שמקבלות נשים במערכת הבריאות. 
אנו מאמינות שבריאות אינה רק היעדר מחלה אלא היא איכות חיים גופנית ונפשית. 
איכות חיים זו נגזרת, בין היתר, מיכולתו של אדם להבין, להשפיע ולנהל את בריאותו. 
כי מפגש רפואי תמיד מתקיים בהקשר חברתי. לפיכך, דעות קדומות ותפיסות בנוגע לנשים נוכחות גם במפגש רפואי, ומשפיעות על מהלך הטיפול. כי הידע של נשים אודות גופן הוא ידע רלוונטי, וחייב להילקח בחשבון.

המטרות שלנו הן:
לאפשר לכל אישה להבין, לבחור ולנהל את בריאותה כרצונה. 
1. להרחיב את אפשרויות הבחירה של נשים במצבים בריאותיים. 
2. להרחיב את מגוון האמצעים הנגישים בישראל לתכנון משפחה ולאפשר לנשים לבחור היכן וכיצד ללדת. 
3. לשפר את מערכת הבריאות על ידי שיח וידע של נשים ביחס לגופן.
4. להשפיע על מדיניות הבריאות בישראל כדי שזו תתאים לנשים מרקעים שונים. 
לפרטים נוספים והצטרפות

 

שבוס - קידום תחבורה שיתופית בשבת למוקדי הבילוי בעיר

שבוס הוא קואופרטיב שמחבר ירושלמים למוקדי הבילוי בסופי השבוע. 
הפעילות היא ללא מטרות רווח ומבוססת על התארגנות של חברים להסעות שיתופיות בסופי השבוע, במחירים שווים לכל נפש. 
שבוס פועל בשעות קבועות על פי דרישות החברים ובתחנות איסוף שנקבעו מראש. 
ההתארגנות הוקמה על ידי פעילים חברתיים שגרים בעיר, אוהבים אותה ורוצים להפוך אותה למקום טוב יותר לחיות בו. 
יחד ניצור קהילה שנוסעת ביחד, יוצרת תחבורה שיתופית בשבת והופכת את התרבות בעיר לשוויונית, נגישה ובטוחה יותר.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

שוברים שתיקה – פרסום עדויות של חיילים ששירתו בשטחים

שוברים שתיקה הוא ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך. 
מטרת הארגון היא להעלות את המודעות למציאות היומיומית בשטחים הכבושים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה צבאית על אוכלוסייה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש. 
חיילים המשרתים בשטחים מאז תחילת האינתיפאדה השנייה (שנת 2000), עדים ואף נוטלים חלק בפעילות צבאית אשר שינתה ומשנה אותם ללא היכר. מקרים של התעללות, ביזה והשחתת רכוש הפכו זה מכבר לנורמה בשטח אך עדיין זוכים לסיווגם כ”מקרים חריגים” על ידי המערכת הצבאית. מהעדויות עולה תמונה חמורה של הידרדרות מוסרית הבאה לידי ביטוי גם באופי פקודות והוראות הפתיחה באש המקבלות הצדקה מנימוקים ביטחוניים. בעוד מציאות זו, המוכרת לחיילי ומפקדי צה”ל, מתנהלת בחצרה האחורית של מדינת ישראל, הציבור הישראלי ממשיך לשתוק ולהכחיש את הנעשה בשמו. החיילים החוזרים לחיים האזרחיים מגלים את הפער בין המציאות שפגשו בשטחים לבין האדישות והשתיקה בחברה הישראלית לנוכח מציאות זו. ארגון שוברים שתיקה משמיע את קולם של חיילים אלו כדי להביא את החברה הישראלית להכיר במציאות שהיא יצרה. 

תהליך גביית העדויות מתבצע על ידי חברי שוברים שתיקה, כולם לוחמים משוחררים בעצמם. כל אדם המעיד בפנינו מבין מהי מטרת הארגון והראיון עמו מוקלט. כל העדויות המפורסמות עוברות תהליך של אימות והצלבת נתונים עם עדי ראייה נוספים ו/או באמצעות נתונים של ארגוני זכויות אדם הפועלים בתחום. לאחר כל ראיון, העדויות עוברות תמלול וסימון של החומרים הרלוונטיים ואלו הזקוקים לתחקיר נוסף ולאימות. העדויות מובאות לפרסום כמעט ללא עריכה ובאנונימיות מלאה על מנת להגן על החיילים ולעודד אותם לדבר. במרבית המקרים בוחרים העדים להישאר אנונימיים עקב לחצים המופעלים על ידי גורמים במערכת הצבאית האוסרים עליהם לדבר עם גורמים אזרחיים ובשל הפחד מהמחיר החברתי של שבירת השתיקה. אנו רואים במחויבות שלנו כלפי העדים שבוחרים לדבר על מה שהפריע להם בעת שירותם כמחויבות עליונה וחובה מוסרית. 

הארגון הוקם בשנת 2004 על ידי קבוצה של לוחמים ששירתו בחברון. עד היום, ראיינו למעלה מ-1,000 חיילים וחיילות ששירתו ומשרתים ביחידות שונות ובמקומות שונים בשטחים. עדויות אלו מפורסמות, בין היתר, באתר הארגון, בחוברות שאנו מפיצים, באמצעי תקשורת שונים וכן בפעילויות השונות שלנו הכוללות הרצאות, חוגי בית ברחבי הארץ וסיורים מודרכים לעיר חברון ולאזור דרום הר חברון. אנו מאמינים שהחברה הישראלית חייבת להתמודד עם הנעשה בשמה ולהכיר במחיר המציאות שאליה היא שולחת את מיטב בניה ובנותיה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

ירושלמיות – העצמת נשים במגוון תחומים

התא ירושלמיות מקדם ומעצים נשים במגוון תחומים ברוח פתוחה ופלורליסטית. התא הוא א-מפלגתי ופועל מתוך אמונה בשיח רב תרבותי. אנחנו פועלות לשינוי חברתי, ושמות דגש על אחריות חברתית ומעורבות בקהילה. הפעילות מתבצעת על ידי צוותים ייעודיים הפועלים בנושאי חינוך, ספורט, אקדמיה, הורות, ועסקים. צוות נוסף פועל למניעת הטרדות מיניות. התא מקיים אירועים רבים ומגוונים - כנס תעסוקה, סקס פמיניסטי, נשים שהעזו, מפגשים עם נשים מובילות בחברה, כלכלה ומגדר ועוד ועוד.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

אופק – קידום ערכי תנועת העבודה

אופק הוא תא סטודנטים הפועל ברוח ערכי תנועת העבודה. דוגרי, יותר משאנחנו תא פוליטי, אנחנו משפחה של נשים וגברים שתוך כדי החיים העמוסים כסטודנטים, נותנים מעצמם ומזמנם כדי לקדם את האדיאולוגיה של השמאל הציוני בישראל בכלל, ובמרחב הירושלמי בפרט. אנחנו מגוונים מאוד בדעותינו (ומשתדלים לעודד את זה) אבל רובנו חולקים את המכנה המשותף הרחב של אידאולוגיה כלכלית-חברתית סוציאל דמוקרטית, לצד חתירה לשלום, דו-קיום וסובלנות. 
אנחנו מקדמים את הדעות שלנו בדרכים מגוונות, בתוך הקמפוס ומחוצה לו. מהשתתפות בהפגנות בעיר ועד ארגון כנסים וערבי עיון, מכתיבת עצומות ועד קידום חקיקה, מפעילות רעיונית בתוך הקמפוס ועד ארגון מסיבות שמרימות את ירושלים באוויר.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

מרצ – קידום השלום, השוויון וטוהר המידות

תא ברוח מפלגת מרצ. אנחנו תומכים בשוויון לכולם, חותרים לשלום, מכירים בעוולות הכיבוש, מאמינים בקבלת האחר ולא מוותרים על טוהר המידות וההוגנות.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

ירושלים - בית לסטודנטים מאמינים

תא ירושלים הוא בית לסטודנטים יהודים מאמינים שבו ניתן לדון, ללמוד ולהתקדם. התא מרומם את החשיבה האמונית שמאירה את כל שלבי החיים באור רוחני. המטרה שלנו היא להיות גשר והמשך ישיר משלבי הנערות והאידיאליזם לחיים בוגרים של מימוש יומיומי של ערכים יהודיים. אנחנו מאמינים שמקור העוצמה של העם היהודי ושל מדינת ישראל הם אמונת ישראל,תורת ישראל ואחדות ישראל, ולכן אנחנו פועלים להעצים את ההוויה היהודית ישראלית באוניברסיטה. התא פונה לכל אחד ואחת ללא הבדלי מגזרים וסגנונות. 
לפרטים נוספים והצטרפות

 

מרשם ירושלים - קידום הזכויות של המתמחים ברפואה

תא הסטודנטים של מרשם מהווה מוקד של ידע והסברה בכל הנוגע לזכויותיהם של מתמחים ברפואה בישראל, ופועל לקידום האינטרסים של המתמחים, תוך הבנת המשמעויות על הרפואה הציבורית ועתידם המקצועי כמתמחים.
המטרות שלנו הן:
1. לקדם את ערכי העבודה המאורגנת בקרב ציבור הסטודנטיות והסטודנטים לרפואה באוניברסיטה.
2. להיאבק במגמות, תהליכים וצעדים כלכליים הפוגעים בזכויות המתמחים ברפואה, בשכרם ובאיכות חייהם.
3. סטודנטים לרפואה יהיו מעורבים ויביעו את דעתם בכל הנוגע להסכמים הקיבוציים אשר ישפיעו על עתידם, 

הפעילויות המתוכננות:
1. מפגשים בקבוצות קטנות אשר יאפשרו לשאול שאלות ולהעלות נושאים לדיון בכל הנוגע לעתיד הרפואה הציבורית.
2. הקמת דוכן הסברה בפקולטה אשר יהיה פעיל במועדים נבחרים.
3. פעילויות שונות לקידום ארגון מרשם ומטרותיו לקידום זכויות המתמחים והרפואה הציבורית באמצעות מעורבות סטודנטים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

אל-אלתעריף

תא חברתי לפעילות תרבותית לסטודנטים ערבים: הקרנת סרטים, ערבים מוזיקליים ועוד.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

מאבק סוציאליסטי

תא מאבק סוציאליסטי הפועל לקידום חברה חופשיה מניצול, דיכוי והרס סביבתי.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

חד"ש

תא פוליטי חברתי העוסק בענייני סטודנטים.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

Taliba طالِبة – קידום מעמד האישה הערבייה

תא פמינסטי הפועל לקידום מעמד האישה הערבייה במדינה ובאוניברסיטה העברית בפרט, והגברת המודעות לזכויות ומעמד האישה.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

קלאש באקדמיה - פיתוח מנהיגות לשמירה על מנהל תקין

תכנית "קלאש באקדמיה" מטעם התנועה לאיכות השלטון פועלת כמעט שלושה עשורים בכלים אזרחיים ומשפטיים מגוונים נגד השחיתות, הגנה על מנהל תקין, שמירה על הכסף הציבורי, הגברת השקיפות וחיזוק את ערכי הדמוקרטיה, טוהר המידות ושלטון החוק. 

אנחנו רוצים לוודא שכל פעולה של השלטון נעשית מתוך דאגה אמיתית לאינטרס הציבורי. המאבק שלנו נעשה בדרכים רבות ומשלימות: עתירות לבג"ץ ופעילות משפטית, הפגנות ומחאה ציבורית, פעילות מול התקשורת ובמדיה החברתית, פעילות חינוכית בכל הארץ, סיוע לחושפי שחיתות, קידום שינוי מדיניות וחקיקה בכנסת ומול מקבלי ההחלטות והפעלת קו לפניות הציבור שמאפשר לחשוף ולטפל במקרי שחיתות. 

קלאש באקדמיה היא תכנית התמחות שנתית ייחודית המוצעת לסטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטה העברית בסמסטר ב'. בתוכנית משולבים לימודים עיוניים שמכינים את המשתתפים לחיים כאקטיביסטים בוגרים, יחד עם אירועים אקטיביסטיים שאותם הם מכינים בעצמם. בסוף תכנית ההתמחות כל המשתתפים יקבלו תעודת התמחות רשמית מטעם התנועה למען איכות השלטון בישראל.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

StandWithUs Fellowship - פיתוח מנהיגות ודיפלומטיה ציבורית

תכנית StandWithUs Fellowship פועלת להכשרת מנהיגות ודיפלומטיה ציבורית בקמפוסים ברחבי הארץ. חברי התכנית ייחשפו למגוון סוגיות מפתח במציאות הישראלית, יצאו לסיורים באתרים "בוערים", ייפגשו עם דוברים ומומחים מהטובים בתחומם ויוציאו לפועל פרויקטים העוסקים בתדמית ישראל בעולם. ההכשרה כוללת פיתוח מיומנויות והעשרת הידע בתחומים: עמידה בפני קהל, עיצוב והעברת מסרים, תכנון וניהול פרויקטים, תדמית ישראל בעולם, סוגיות בסכסוך הישראלי-פלסטיני, מורכבויות בחברה הישראלית והיהודית ברחבי העולם, איומים אסטרטגיים, סוגיות מפתח בעולם הדיפלומטיה ועוד. עם סיומה חברי התכנית מצטרפים לרשת הבוגרים, דרכה הם יכולים להמשיך במעורבות ובעשייה למען ישראל במסגרת סמינרים, סיורים, משלחות והצעות עבודה ייחודיות.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

ישראלים – גיוס והכשרת מנהיגים לעתיד

תנועת הסטודנטים 'ישראלים' פועלת לגיוס והכשרת מנהיגים לעתיד, להעצמת השפעת המפלגות החברות באיחוד מפלגות הימין וערכיה ולחיזוק הקשר בין הציבור הישראלי, ארצו ומורשתו באמצעות עשייה ציונית וישראלית.
לפרטים נוספים והצטרפות

 

שלום עכשיו - קידום הפתרון של שתי מדינות לשני עמים

תנועת שלום עכשיו הנה תנועת שמאל ציונית הפועלת לקדום פתרון של שתי מדינות לשני עמים, מתוך מטרה להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. כתנועת שלום עכשיו, תא הסטודנטים הוא מקום מפגש ועשייה של סטודנטים וסטודנטיות הרואות בהשגת השלום, הפשרה והפיוס עם העם הפלסטיני ומדינות ערב ערובה הכרחית לעתידם וביטחונם של ישראלים ופלסטינים. אנו מתנגדות/ים לכיבוש הגדה המערבית ומאמינות/ים כי יש לפעול כדי לסיימו. התא פועל להנגשת מידע וקידום שיח ופעילות בנושא בקמפוסים בפרט ובירושלים בכלל. אנו מאמינות כי סטודנטיות וסטודנטים יכולים להיות בעלי השפעה גדולה על עיצוב המדיניות והתקדמות לקראת הסכם מדיני ושלום.
לפרטים נוספים והצטרפות